Treści, które można udostępniać przy aktywnym udziale, potrzebne do osiągnięcia celów marketingowych w mediach społecznościowych

Większość marketerów uważa dziś media społecznościowe za jedno z najpotężniejszych narzędzi do poprawy reputacji marki. W badaniu ExactTarget Marketing Cloud 2014 przeprowadzonym przez Saleforce.com, które objęło ponad 2660 menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych smm co to branż, około 66% marketerów przyznało, że portale społecznościowe pośrednio wpływają na ich wyniki biznesowe. Znaczenie spersonalizowanych wyników rankingowych, wyników ze współautorem, które są bardziej widoczne w wyszukiwarce Google, oraz #wyszukiwania, które zawierają zapytania z hashtagami G+ jako część wyszukiwania w Google, sugerują, że sygnały społecznościowe mogą dość znacząco wpłynąć na rankingi SERP. Chociaż sygnały społecznościowe stają się kluczowym czynnikiem, jeśli chodzi o osiąganie celów marketingowych online, firmy wciąż nie wiedzą, czy sukces optymalizacji mediów społecznościowych zależy od treści, które można udostępniać, czy od aktywnego uczestnictwa w serwisach społecznościowych.

Popraw jakość treści sygnałów społecznościowych

Matt Cutts podkreślił, że jeśli opracujesz atrakcyjne i wysokiej jakości treści, ludzie w naturalny sposób będą je linkować, polubić lub udostępnić na Facebooku lub dać im +1. Wysokiej jakości treści z pewnością wygenerowałyby wiele sygnałów społecznościowych w postaci polubień, udostępnień, +1-ek, tweetów i innych. Dyskusje na Cre8siteForums dotyczące klientów, którzy nie chcą korzystać z mediów społecznościowych mówią, że marketerzy, którzy nie są zainteresowani, zdezorientowani, zajęci lub nie mogą brać udziału w działaniach w mediach społecznościowych, po prostu muszą tworzyć dobre treści, które będą udostępniane w serwisach społecznościowych. Wskazuje się, że spowoduje to ruch z Facebooka, Twittera, Google+ i innych bez angażowania się w codzienne czynności na tych stronach. Marketerzy mogą publikować wysokiej jakości artykuły na swoich stronach internetowych i dodawać do nich przyciski społecznościowe, aby odwiedzający mogli udostępniać posty, które im się podobają w sieci społecznościowej:

Bardzo ważne jest regularne publikowanie wysokiej jakości treści w serwisach społecznościowych. Przedsiębiorcy, którzy nie cierpią serwisów społecznościowych, ale nadal chcą w ten sposób kierować sygnałami społecznościowymi, mogą polegać na narzędziach, które mogą automatycznie udostępniać posty na blogach w tych serwisach. Oto spojrzenie na niektóre z tych narzędzi:

Twitterfeed — po zarejestrowaniu się w usłudze Twitterfeed i wybraniu profili na Facebooku, Twitterze lub LinkedIn narzędzie wykorzystuje kanał RSS Twoich blogów do monitorowania nowych postów. Po znalezieniu nowego posta zostanie on automatycznie udostępniony wszystkim wybranym profilom. Możesz wybrać, czy udostępnić tytuł lub opis, czy oba i użyć filtrów słów kluczowych, aby automatycznie dodawać posty zawierające określone słowa kluczowe lub je z nich rezygnować.
HootSuite — to narzędzie nie tylko automatycznie publikuje treści na blogu, ale także pozwala planować aktualizacje, monitorować wzmianki i konwersje, tworzyć strumienie wyszukiwania i śledzić Twoją aktywność na różnych profilach społecznościowych. Ponieważ to narzędzie obsługuje strony firmowe LinkedIn i strony Google+ (nie profile osobiste Google+), możesz udostępniać posty w większej liczbie sieci niż za pomocą Twitterfeed. Chociaż treści nie można dostosować do poszczególnych postów, można skonfigurować różne ustawienia dla każdej sieci społecznościowej.
SNAP Pro — SNAP Pro obsługuje szerszą gamę sieci społecznościowych niż wymienione powyżej narzędzia, w tym StumbleUpon, Delicious i Pinterest, chociaż konfiguracja zajęłaby więcej czasu. Wersja płatna umożliwia skonfigurowanie automatycznego publikowania w nieograniczonej liczbie profili społecznościowych, w tym profili osobistych Google+ i stron firmowych LinkedIn. W porównaniu z innymi narzędziami SNAP umożliwia pełne dostosowanie postów.
Dlaczego aktywny udział jest ważny dla skutecznej strategii optymalizacji społecznej?

Chociaż istnieje kilka sposobów udostępniania wysokiej jakości treści w profilach sieci społecznościowych i wysyłania sygnałów społecznościowych bez bycia aktywnym społecznie, eksperci branżowi twierdzą, że konieczne jest pozostawanie aktywnym w serwisach społecznościowych, jeśli naprawdę chcesz, aby te sygnały działały na rzecz optymalizacji wyszukiwarek. Oto kilka powodów, dla których aktywny udział w życiu społecznym jest ważny dla Twojego SEO:

Bezpośrednia interakcja z klientami — Musisz wchodzić w bezpośrednią interakcję z odbiorcami w serwisach społecznościowych, aby przyciągnąć i utrzymać zainteresowanie swoimi produktami lub usługami. Załóżmy, że sprzedajesz materiały ceramiczne i Twój interesujący artykuł o Twoich najnowszych ceramicznych naczyniach kuchennych krąży w sieciach społecznościowych. Chociaż ludzie polubią Twój artykuł i udostępnią go w swoim kręgu znajomych, mogą chcieć zadać Ci pytania na jego temat – na przykład, czy jest przyjazny dla środowiska, jak dbać o naczynia kuchenne i tak dalej.